YouTube

Pierwszą rzeczą jaką uświadomiłem sobie, kiedy zacząłem pisać był fakt, że nie umiem pisać. Na drugim miejscu pojawił się fakt, że podobnie jak John Snow, nic nie wiem. Problem można rozwiązać na dwa sposoby:
1. pisać na podstawie własnych domysłów (później powstają kwiatki, takie jak np. opisywanie sceny w której giermek zakłada zbroję rycerzowi)
2. robić badania, czyli popularnie znany przez wszystkich research (i wtedy okazuje się, że pod koniec średniowiecza walka dwóch pieszych rycerzy bardziej przypominała zapasy niż fechtunek)

Przed erą YouTube’a jednym źródłem researchu było czytanie książek lub oglądanie dokumentów. W chwili obecnej Google’owy stream (wraz ze wzrostem ilości filmów, nie generowanych przez vlogerki modowe i komików) powoli staje się dobrym źródłem informacji. Widać starsi ludzie musieli dłużej przekonywać się do mówienia do kamery.

A teraz w ramach podziękowań będzie kilka reklam:

Jest bardzo dużo stereotypów na temat broni palnej. Większość z nich bierze się z filmów, które bombardują widza zakłamanym, niestety obrazem. Na kanale hickok45 można znaleźć kopalnie wiedzy o broni palnej i trochę dywagacji na tematy związane z jej użyciem. Jeżeli klikniecie link to mam nadzieje, że zdziwicie się tak samo jak ja (chodzi o wiek tego pana).

Na kanale Rusty’ego Shackleforda, mniej więcej to samo co u hickok45, ale w bardziej przystępnej formie, krótsze filmiki, więcej skondensowanych informacji.

Z bardziej obyczajowych źródeł informacji znalazłem kanał Ssarusska (tak to jest vlogerka, która kręci filmy typu: co jest na moim iPhonie 6). Dziewczyna ma 18 lat i mieszka w USA, i opowiada jak tam jest z punktu widzenia dorastającej uczennicy.

Ciekawy jest też vlog Studia w USA, prowadzony przez niejakiego Dżrodżyka. Chłopak jest studentem na Emory. Na kanale jest np. ranking amerykańskich fastfoodów.

Jeżeli chodzi o Cytadele (i inne twory fantasy) to użyteczne i bardzo ciekawe filmy stworzył Jędrek, kasztelan zamku Hojnik. Każde nagranie (mimo, że długie ogląda się bez spadku zainteresowania). Jędrek zmienia trochę zapatrywanie na średniowiecze. Naprawdę polecam

Na zakończenie jeszcze jeden „historyczny” kanał: Dierk_Hagendorn. Człowiek ma ciekawe hobby…

PS. Oczywiście to tylko część kanałów (np. vlogów a’la Ssarusska jest jeszcze kilka), które oglądam w celu zmniejszenia swojego poziomu niewiedzy.

Dzięki za uwagę, czas i oczywiście lajkujcie profil na FB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *