Posłowie

W posłowiu do Fight Clubu Chuck Palahniuk (czyt. Paulanik) napisał, że idealne opowiadanie powinno mieć siedem stron. Od takiego opowiadania zaczął się kultowy Fight Club na podstawie, którego David Fincher nakręcił równie kultowy dziś film. A wszystko zaczęło się od… samotności. Pan Chuck wybrał się na warsztaty pisarskie nie po to żeby pisać, chciał poznać nowych ludzi. Czy to mu się udało? Nie wiadomo, ale wiadomo co później stworzył. Ciekawostka: zaliczka za Fight Club wynosiła 6 000$, czyli takie literackie „odwal się”.

Z nauk pana Chucka wyciągnąłem dwie rzeczy:

1. Pisanie opowiadań. Nigdy nie lubiłem
opowiadań, nie lubiłem krótkich form czy to literackich, czy filmowych, ale za sprawą pana o hipsterskim nazwisku to się zmieniło i dziś wrzucam w sieć swoje pierwsze short story.

2. Dźwiękonaśladownictwo. W poradach dla ludzi, którzy chcą zostać pisarzami Palahniuk mówi, żeby się tego nie bać tylko stosować, czyli coś tak mnie więcej jak ze sportem lub myciem zębów.
A teraz czas na konkrety: w menu barze pojawiła się nowa sekcja: 7stron, od dziś, co piątek będzie tam nowa historia (chyba, że wrócę do jakiejś starej). Pierwsze opowiadanie jest zatytułowane Cytadela. Głównym bohaterami są dwaj rycerze wysłani przez swojego suwerena ze specjalną misją…

Od razu zaznaczam że, oprócz mnie nikt tego nie sprawdzał, więc mogą być jakieś literówki (albo nawet i gorzej orty!). Jeżeli ktoś znajdzie takiego buga, to niech da mi znać. Opowiadanie jest w dostępne w formatach: docx, doc, pdf, mobi i epub.

Miłej lektury na porannego kaca, którego z racji piątku wam i sobie życzę.

Do usłyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *